Facebook Reklamları

2 Milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook’a ait Facebook Reklamlarının sunduğu en büyük avantaj hedef kitlenizi olabildiğince detaylandırabilmenizdir. Kullanıcıları mesleklerine, hobilerine, ilgi alanlarına, gittikleri okullara, evlilik durumlarına ve daha birçok kategoriye ayırabilirsiniz. Böylelikle reklamlarınızı ulaşmak istediğiniz kitleye kolaylıkla gösterebilirsiniz.

FACEBOOK REKLAM

SEÇENEKLERİMİZ

Tek Resim Facebook Reklamları

Tek resim facebook reklamları en basit reklam şeklidir. Herhangi bir gönderinizi öne çıkarmak gibi de düşünebilirsiniz. Marka bilinirliğinizi arttırmada, sitenize trafik çekmede ve tanıtımlarda sıkça kullanılır.

Video Facebook Reklamları

İnsanlar videolar aracılığı ile daha fazla etkileşime giriyorlar, etkileyici bir video ile ürün ve hizmet tanıtımınızı hızlı ve efektif bir biçimde yapabilir, maximum etkileşimi yakalayabilirsiniz.

Carousel Facebook Reklamları

İnsanlara birden fazla seçenek vermek iyidir. Farklı ürün ve farklı aksiyona çağırmalar ile insanlara seçenek sunarak daha verimli reklamlar verebilirsiniz. Tek bir reklamda birden fazla hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lead Generation Facebook Reklamları

Lead generation kısaca hedef kitleniz hakkında bilgi toplamaktır. Bu tarz reklamlar ile potansiyel müşterilerinizin telefonlarını ve mail adreslerini alabilir ve daha spesifik reklam kampanyaları yaratabilirsiniz.

Etkinlik Facebook Reklamları

Etkinlik reklamları ile insanları tek bir kanaldan etkinliğinizi çağırabilirsiniz. İnsanlar bu reklamlarda giden insanları, tanıdıklarını ve arkadaşlarını da görebileceğinden ve sosyal bir kanıt yarattığınızdan etkinlik kampanyanızda maximum verimi sağlayabilirsiniz.

Alışveriş Facebook Reklamları

Facebook Dünya’nın en spesifik hedeflemesini sunan mecradır. Facebook alışveriş reklamalrı sayesinde ürün ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkarabilir ve hızlıca satış yapabilirsiniz.

Bizimle Nasıl Çalışmak İstersiniz

Hesabınızı Biz Yönetelim

Dijital Pazarlama Kanallarınızın Kurulum Ve Yönetimi Üstlenebilir Ve İş Ortağınız Olabiliriz
• Hesap Kurulumları
• Hedef Kitle Araştırması
• Yatırım Getirisi
• Kampanya Yönetimi
• Karlılık Artırımı

Danışmanlık Verelim

Eğer Hali Hazırda Bir Dijital Pazarlama Ekibiniz Varsa Veya Reklamlarınızı Kendiniz Yönetiyorsanız Hiç Sorun Değil, Yine De Birlikte Çalışabiliriz.
• Website Analizi
• Panel İncelemesi
• Dijital Pazarlama Planlaması
• Kampanya Optimizasyonları
• Reklam performansı optimizasyon raporu

Uzmanlarımız ile İletişime Geçin ve Hemen Başlayın!

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Reklamları nedir? Ne işe yarar?
Facebook reklamları, Facebook tarafından marka bilinirliğinizi arttırmanız, kullanıcılar ile etkilişimde bulunmanız, hedef kitleniz hakkında bilgi toplamanız (mail adresi, telefon, vb.) ve satış yapabilmeniz için geliştirilen bir platformdur.
Facebook Reklamları gerçekten işe yarıyor mu?
Evet kesinlikle işe yarıyorlar. Tek yapmanız gereken hedef kitlenizi doğru belirlemek. Facebook’ta aktif 2 milyar insan bulunuyor. Ürün ve hizmetlerinize ilgi gösterecek kitleye muhakkak ulaşacağız yeter ki hedeflerimizi doğru belirleyelim.
Özel Kitle Nedir?
Özel kitle Facebook ilgi alanları sayesinde spesifik bir şekilde kategorilendirdiğiniz hedef kitlenizdir. Örnek vermek gerekirse Kuyumculukla uğraştırığınızı düşünürsek Facebook sayesinde 24-46 yaş arasında, mücevher, takı , kolye, yüzük alanlarına ilgili ve gelir düzeyi yüksek insanları hedefleyebilirsiniz.
Facebook Messenger reklamları nedir?
Facebook Messenger reklamları ile hedef kitlenizle mail adresi veya telefon olmadan bire bir etkileşime geçebilir, onlara daha özel metinler ve kampanyalar gösterebilirsiniz.
Benzer Kitle Nedir?
Benzer kitle Facebook Reklamlarının en büyük özelliğidir. Basitçe anlatmak gerekrise Facebook, hedef kitlenizi analiz eder. Bu kitlenin ortak yönleri nedir? Nelerden hoşlanırlar? Nelerle ilgilenirler? Daha sonra bu analiz eşliğinde hedef kitleniz ile aynı özelliklere sahip kitleleri hedefler. Böylelikle Facebook reklamları sayesinde yepyeni bir Pazar ile tanışırsınız.
Facebook Reklamlarında ne tür rekamlar var?
Facebook’ta 10 adet reklam çeşidi bulunsada genel olarak 3 amaç bulunmakta. Görsel, video, döngü gönderileri ile marka bilinirliği yakalamak, form reklamları ile etkileşim yakalayıp hedef kitlenizin mail, telefon veya talep ettiğiniz bilgilere ulaşmak ve son olarak satış getirecek alışveriş reklamları.
Facebook Reklamları için ne kadarlık bir bütçe gerekli?
Aslında isterseniz 1 lirayla bile reklam kampanyasına başlayabilirsiniz. Gerekli bütçeniz hedef kitlenizin genişliğine ve sektörünüzdeki rekabete göre değişecektir.
Facebook Reklamlarımı ne sıklıkla reklamlarımı güncellemeliyim?
İnsanlar sürekli aynı şeyleri görmeyi istemez. Çeşitli araştırmalar sonucunda 32 günün ardından reklamın performansında büyük bir düşüş görülmekte. Ayda bir görsellerimizi ve içeriğimizi değiştirmekte fayda var.
Tıklama başı maliyetim artıyor, neden?
Aslında bunun bir çok sebebi olabilir. Sektörünüze özel sezonsal bir gelişme, kalite puanlarınızda bir düşüş, sektördeki rekabette yaşanan bir artış veya reklamlarınızdaki metinlerde fazlalık.
Facebook Reklam görsellerimde ne kadar metin kullanmalıyım?
Facebook reklam görsellerinde %20’den fazla metin olmasını istemiyor. Kullanıcıların metinlere boğmak istemediği için çok fazla metin kullananları kalite puanı ile cezalandırıp az kullananları ödüllendiriyor.
Hedef kitleme Facebook’ta ulaşabilecek miyim?
Facebook’ta aktif olarak 2 milyar kullanıcı bulunuyor ve Facebook kullanıcıları hakkında çok fazla şey biliyor. Ülke seçimlerinin bile manipüle edildiği bir mecrada sizin hedef kitlenize ulaşabileceğimize eminim.
Facebook Reklamları ile Google Reklamları arasında ne fark var?
Facebook reklamları insanların ilgileri, Google reklamları ise niyetleri üzerine kurulmuştur. Örnek vermek gerekirse; Facebook’ta insanlar gruplar beğenir, mesleklerini ve okullarını yazarlar, beğeni ve paylaşımlar yaparlar. Böylelikle Facebook’da reklamlarınızı Apple marka ürünleri seven dijital tasarımcılara gösterebilirsiniz. Google’da ise insanlar soru sorarlar. “En uygun iPhone 11” gibi aramalar ile niyetlerini belli ederler. Siz iPhone 11 almaya niyetli insanlara reklamlarınızı gösterirsiniz.