Google Reklamları

Google reklamlarını diğer dijital pazarlama reklamlarından ayıran en büyük fark, arama yapan kişinin hali hazırda sunduğunuz ürün veya hizmeti arıyor olmasıdır. Arama yapan kullanıcılar, aradıkları ürün veya hizmeti alma niyeti içindedirler. Google reklamları ile bu kullanıcıları doğrudan size yönlendirebilir ve potansiyel müşterilerinizi en iyi tercihin siz olduğunu gösterebiliriz.

Google Arama Reklamları

Google Görüntülü Reklamları

Google Alışveriş Reklamları

Google Youtube Reklamları

GOOGLE REKLAM

SEÇENEKLERİMİZ

Google Arama Reklamları

Google arama reklamları ile ürün veya hizmetlerinizi halihazırda arayan kullanıcıların karşısına çıkabilir, onları sitenize yönlendirebilir ve işletme hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Görüntülü Reklamları

Google görüntülü reklamları ile milyonlarca sitede ürün ve hizmetlerinizi hedeflediğiniz kullanıcılara göstererek işletme bilinirliğinizi arttırabilir ve daha önce sitenizle etkileşime girmiş kullanıcıları hedefleyerek yeniden pazarlama yapabilirsiniz.

Google Alışveriş Reklamları

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa Google alışveriş reklamları kullanmanız gereken en önemli dijital pazarlama kanalıdır. Bu reklam kanalının en güzel özelliklerinden biri Google’a sadece ürününüzü tanımlamanızdır. Anahtar kelime belirlemenize gerek yoktur. Ürünü arayan kullanıcılara Google sizin ürününüzü gösterecektir.

Google Youtube Reklamları

Dünyanın en büyük video paylaşma platformu olan Youtube’da düşük bir bütçeyle bile işletme bilinirliğinizi arttıracak reklamlar verebilir, yeni ürünlerinizi tanıtabilir ve duyurularınızı yapabilirsiniz.

Bizimle Nasıl Çalışmak İstersiniz

Hesabınızı Biz Yönetelim

Dijital Pazarlama Kanallarınızın Kurulum Ve Yönetimi Üstlenebilir Ve İş Ortağınız Olabiliriz
• Hesap Kurulumları
• Hedef Kitle Araştırması
• Yatırım Getirisi
• Kampanya Yönetimi
• Karlılık Artırımı

Danışmanlık Verelim

Eğer Hali Hazırda Bir Dijital Pazarlama Ekibiniz Varsa Veya Reklamlarınızı Kendiniz Yönetiyorsanız Hiç Sorun Değil, Yine De Birlikte Çalışabiliriz.
• Website Analizi
• Panel İncelemesi
• Dijital Pazarlama Planlaması
• Kampanya Optimizasyonları
• Reklam performansı optimizasyon raporu

Uzmanlarımız ile İletişime Geçin ve Hemen Başlayın!

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Google Reklamlar nedir? Ne işe yarar?

Google reklamları, kullanıcıların belirli anahtar kelimeleri ve insanları hedefleyerek reklamlarını online kullanıcılara gösterdikleri Google’ın geliştirdiği bir platformdur. Reklamlarınızın ürün veya hizmetlerinizi arayan alakalı kullanıcılar tarafından görülmesi en büyük özelliğidir.

Google Reklamlar işe yarıyor mu? Gerçekten bir fark yaratır mı?
Tabii ki. Dijital dünyada insanların ayağınıza gelmesini bekleyemezsiniz, insanlar mendili bile internetten alıyor. Televizyon gibi rastgele insanlara reklam gösteren bir mecra ise hem pahalı hem de verimli değil. Google Ads ile halihazırda sizin ürün veya hizmetlerinize ilgi duyan insanları etkilemek için bir şansınız var. Doğru insanlara doğru reklamları gösterirseniz işletmeniz hiç olmadığı kadar başarılı olacaktır.
Anahtar kelime nedir?
Anahtar kelime, sizin hedeflediğiniz kelime ya da kelime grubudur. Örneğin “plastik cerrahı”, “plastik cerrahı fiyatları” veya “en iyi plastik cerrahı” gibi.
Google Reklamları ücreti nedir?
Öncelikle şunu söylemeliyim ki reklamlarınız görüntülendikçe değil sadece kullanıcılar tıkladıkça bir ücret ödersiniz. Aslında reklamların spesifik bir ücreti yoktur. Her anahtar kelimenin ücreti farklıdır ve seçtiğiniz anahtar kelimelere göre ödeme yaparsınız. Örneğin “diş hekimi” anahtar kelimesiniz hedeflemişseniz ve ücreti 0,80 kuruş ise tıklama başına bu ücreti ödersiniz.
Google reklamları nerede yayınlanır?
Google reklamları, Google arama sonuçlarında, Google iş ortakları sitelerinde (örnek: CNN, Hürriyet), sitesinde Google reklam alanları bulunan sitelerde ve Youtube’da yayınlanır.
Rakiplerim Google reklamlarıma tıklayarak paramı boşa harcamama sebep olur mu?
Google bu konuda çok anlayışlıdır ve böyle bir durumda şikayette bulunmanız sonucunda size paranızı iade eder.
Google arama sonuçlarında ilk 3 sıra en çok teklifi veren kişiler midir?
Google’da sadece yüksek teklif yaparak en üste çıkamazsınız. Google reklamlarını gösterdiği kullanıcıları da düşünmek zorunda olduğu için reklamı alaka düzeyine, yönlendiği siteye ve kalite puanına göre de değerlendirir. Birlikte düşük tekliflerle bile sizden fazla teklif veren rakipleri geride bırakabiliriz.
Reklamlarım ne kadar süre yayında kalır?
Reklamlarınız bütçeniz tükenene kadar yayında kalır. Google reklamlarınız görüntülendikçe değil kullanıcılara reklamlarınıza tıkladıkça size bir ücret yansıtır. Örneğin 20 TL bir bütçe belirlediğiniz ve seçtiğimiz anahtar kelime tıklama başı maliyeti 0,20 TL. Reklamınız 100 kere tıklandıktan sonra yayından kalkacaktır.
Kalite Puanı Nedir?
Google Ads kalite puanı Google’ın sizi “Beklenen Tıklanma Oranına”, “Reklam Alaka Düzeyine” ve “Açılış Sayfası Deneyimine” göre değerlendirdiği 1 – 10 arasında bir puanlama sistemidir. Bu sayede Google arama yapan kullanıcılara kaliteli sonuçlar gösterebilir ve kalite puanı yüksek reklamları az tekliflerle bile öne çıkarabilir.
Anahtar kelimelerimi nasıl seçeceğim?
Anahtar kelimeleri, anahtar kelime analizi sonuçlarına, sunduğunuz ürün ve hizmetlere, reklam bütçenize ve rekabete göre birlikte belirleyeceğiz ve en çok verimi sağlayacak kelimeleri seçeceğiz.
Kendi reklamlarımı düzenli kontrol ediyorum fakat göremiyorum, neden?
Google reklamları eğer tek bir kullanıcı tarafından birkaç kez görüntülenip tıklanmadıysa, kullanıcının ilgilenmediğini öğrenip reklamları daha fazla bu kullanıcıya göstermez.
Bütçemin verimli kullanıldığını nasıl göreceğim? Sana nasıl güvenirim?
Reklam çalışmalarımı tamamen şeffaf olarak yürütüp kurulan Google Reklam panelini takip etmeniz için size yetki veriyorum. Böylelikle reklam kampanyanızın nasıl ilerlediğini, bütçenizin nasıl kullanıldığını ve reklam performansımızı görebilirsiniz.
Alışveriş reklamları nedir?
Google Alışveriş Reklamları, ürün arandığında Google arama sonuçları üzerinde yer alan 5 adet sponsorlu reklamlardır. Bu reklamlarda ürünün ismi, satıcısı ve fiyatı yazar.
Yeniden pazarlama nedir? Ne işe yarar?
Yeniden pazarlama işletmeniz ile etkileşime geçmiş fakat sizin hedeflediğiniz dönüşümü gerçekleştirmemiş kullanıcıların hedeflenerek reklamlarınızın gösterildiği bir taktiktir. Örneğin sitenize gelen bir kullanıcı ürünü sepete attı fakat satın alım gerçekleştirmedi, bu ürünün reklamının örneğimizdeki kullanıcıya gösterilmesine yeniden pazarlama diyoruz.
Google Reklamları için web sitem olmak zorunda mı?
Hayır değil. Dilerseniz Facebook sayfanıza, Twitter hesabınıza, Sahibinden ilanınıza ya da farklı web adreslerine gönderebilirsiniz.
Google Reklamlarımı sadece belli lokasyonlarda gösterebilir miyim?
Tabii ki. Dilerseniz belli bir ülkeye, şehire, ilçeye ve belirlediğiniz bir noktanın belirlediğiniz yarı çağına gösterebilirsiniz. Örneğin işletmenizin 3km çapına.
Google Reklamlarımın sadece telefonlarda gösterilmesini istiyorum. Bu mümkün mü?
Tabii ki. Masaüstü cihaz, telefon veya tablet olarak istediğinizi hedefleyebilirsiniz. Hatta 3’ünü de hedefleyip telefonlarda %50 daha fazla görünsün bile diyebilirsiniz.
Google Reklamlarına nasıl ödeme yaparım?
Google Ads Paneli üzerinden kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Dilediğiniz bakiyeyi yükleyip bitmesini bekleyebilir veya bir limit belirleyip her ay aynı tutarı yatırabilirsiniz.
Google Reklamları ile Sosyal Medya Reklamları arasında ne fark var?
Sosyal medya reklamları insanların ilgileri, Google reklamları ise niyetleri üzerine kurulmuştur. Örnek vermek gerekirse; Facebook’ta insanlar gruplar beğenir, mesleklerini ve okullarını yazarlar, beğeni ve paylaşımlar yaparlar. Böylelikle sosyal medyada reklamlarınızı Apple marka ürünleri seven dijital tasarımcılara gösterebilirsiniz. Google’da ise insanlar soru sorarlar. “En uygun iPhone 11” gibi aramalar ile niyetlerini belli ederler. Siz iPhone 11 almaya niyetli insanlara reklamlarınızı gösterirsiniz.
Peki ikna oldum, nasıl başlayacağız?
Öncelikle telefonla, maille veya yüz yüze bir görüşme gerçekleştirip işletmeniz, ürün veya hizmetleriniz ve hedefleriniz üzerinden geçeceğiz. Daha sonra ben bir anahtar kelime analizi yapıp size bunun sonucunda gereke bütçeyi ileteceğim. Sonrasında panel kurulumu ve reklamların yayınlanması ile devam edip dijital varlığınızı yaratıyor olucaz.
Son olarak Google’da istersem ben de reklam veririm. Neden seninle çalışıyım ki?
Aslında doğru dilerseniz reklamlarınızı kendiniz de verebilirsiniz. Kimse de aracıları sevmez. Fakat bütçenizi boş yere harcamamanız, reklamlarınızda doğru insanları hedeflemeniz, kalite puanınızın yüksek olması, performansın doğru takibi, analiz sonuçlarına göre doğru aksiyonların alınması için benimle çalışmanızı öneririm. Bu sorunun özetle budur fakat eğer beni ararsanız daha uzunca anlatmaktan keyif alırım.